Szczegóły zadania

Skatepark - os. Lotnisko


Lokalizacja projektu

Bardzo dogodnym miejscem na utworzenie skateparku była by lokalizacja, przy obecnym placu zabaw i boisku przy ul. Tańskiego.

Opis zadania

Powstanie skateparku na terenie os. Lotnisko w Stargardzie znacząco wpłynie na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu przez dzieci w wieku szkolnym, młodzież  oraz co niektórych rodziców, którzy nie raz mają ochotę założyć rolki czy wskoczyć na deskę. Uważam, że to miejsce jest bardzo potrzebne w tej lokalizacji. Dzieci nasze, właśnie w wieku szkolnym i starsze, na tym osiedlu niestety nie mają zbyt dużo rozrywek czy możliwości aktywnego spędzania czasu w grupie rówieśników. W dobie cyfryzacji, komputerów i wszech obecnych smartfonów, dajmy im szansę uciec od tego, dajmy im możliwość zasmakowania nowego sportu, spożytkowana zasobów energii i spędzania czasu w gronie znajomych, na świeżym powietrzu.

Przewidywana grupa odbiorców

Uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, dorośli.

Szacowane koszty inwestycji oraz kalkulacja ewentualnych rocznych kosztów jej utrzymana

Koszt inwestycji na pewno zmieściłby się w górnej granicy kwoty możliwej do wykorzystania tj. 300000,00 zł. Roczne koszty  utrzymania są znikome, praktycznie żadne. Wielkości skateparku i ustawionych tak urządzeń do skoków i podjazdów, pozostawiam do analizy w miarę możliwości finansowych budżetu obywatelskiego. Nie zależy nam na rampach, jeżeli np. na nie nie było by wystarczających środków pieniężnych. Ze stron internetowych firm które zajmują się budową takich obiektów, wywnioskowałam że przygotowanie podłoża opiewa na kwotę około 100 tys. zł, a urządzenia zależnie od  ich liczby i wielkości od 80 tys. zł do 200 tys. zł.